Wlk. Brytania najbardziej zaawansowana we wprowadzaniu telewizji cyfrowej

(Tadeusz Stasiuk)
opublikowano: 20-03-2006, 07:02

Blisko 70 proc. brytyjskich gospodarstw domowych dysponuje dostępem do telewizji cyfrowej, wynika z raportu urzędu regulacji rynku telekomunikacyjnego Ofcom. Wynik ten stawia Wielką Brytanię na pierwszym miejscu pod tym względem na świecie.

Blisko 70 proc. brytyjskich gospodarstw domowych dysponuje dostępem do telewizji cyfrowej, wynika z raportu urzędu regulacji rynku telekomunikacyjnego Ofcom. Wynik ten stawia Wielką Brytanię na pierwszym miejscu pod tym względem na świecie.

Pod koniec 2005 roku telewizję cyfrową odbierano w 17,5 mln brytyjskich gospodarstw domowych, co oznacza wzrost o 2,7 mln w porównaniu z poprzednim rokiem. Według raportu Ofcom odsetek brytyjskich gospodarstw domowych z telewizją cyfrową jest najwyższy na świecie. Przedstawiciele urzędu zaznaczyli ponadto, że w żadnym z państw europejskich odsetek ten nie przekroczył jeszcze 50 proc. Co czwarte gospodarstwo domowe w Wielkiej Brytanii całkowicie zrezygnowało już z odbioru sygnału analogowego.

WST, Presserwis

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Polecane