Włochy: nauczyciele chcą zarabiać jak w innych krajach UE

aktualizacja: 18-08-2017, 10:33

Włoscy nauczyciele twierdzą, że ich europejscy koledzy pracują mniej, a zarabiają więcej niż oni.

Włoscy nauczyciele wystąpili o zrównanie wynagrodzeń z kolegami z niektórych innych państw Unii Europejskiej. Wystosowali w tej sprawie petycję do rządu przez mającymi się rozpocząć we wrześniu negocjacjami w sprawie podwyżek płac pracowników sektora publicznego.

Wśród osób wykonujących zawody publicznego zaufania, które mogą liczyć na prostsze procedury kredytowe są m.in. nauczyciele.
Zobacz więcej

Wśród osób wykonujących zawody publicznego zaufania, które mogą liczyć na prostsze procedury kredytowe są m.in. nauczyciele.

Według danych cytowanych w petycji, nauczyciel szkoły podstawowej we Włoszech może liczyć na ok. 23 tys. EUR (98,16 tys zł) podstawowego wynagrodzenia rocznie, przy czym na początku kariery dostaje 22.394 EUR, a pod koniec może liczyć na 37.799 EUR. Średnia dla Unii Europejskiej to odpowiednio 25.249 EUR i 46.745 EUR. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, local.it

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Włochy: nauczyciele chcą zarabiać jak w innych krajach UE