Włochy odzyskały rekordową sumę z oszustw podatkowych

aktualizacja: 06-04-2017, 12:41

W 2016 r. Włochy odzyskały rekordową sumę 19 mld EUR z zaległych podatków, informuje thelocal.it.

To aż o 28 proc. więcej niż 14,9 mld EUR odzyskane rok wcześniej i trzy razy więcej niż 6,4 mld EUR jakie Włochom udało się odzyskiwać jeszcze dziesięć lat temu. 

Aż 10,5 mld EUR zaległości udało się ściągnąć dzięki prowadzonym na szeroką skalę kontrolą prowadzonym przez agencję, 8 mld EUR to wynik zawartych ugód, a pozostałe 0,5 mld EUR to spontaniczne wpłaty.

Choć wzrost jest znaczny, to odzyskane kwoty z tytułu wyłudzeń podatkowych w dalszym ciągu są niewielkie. Jak wynika z opublikowanych we wrześniu danych UE, Włochy odpowiadają za jedną czwartą strat z tytułu przychodów z podatku VAT w Europie.

W roku 2015 sam rząd oszacował, że rocznie kraj traci w związku z oszustwami podatkowymi aż 90 mld EUR. Confindustria, włoska organizacja pracodawców, oszacowała straty nawet na 122 mld EUR czyli 7,5 proc. PKB.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Podatki / Włochy odzyskały rekordową sumę z oszustw podatkowych