Włochy: pracownik szpitala nie przychodził do pracy przez 15 lat

opublikowano: 22-04-2021, 06:30

Urzędnik zatrudniony w szpitalu we włoskiej miejscowości Catanzaro nie przychodził do pracy od 2005 roku, kiedy został w nim zatrudniony. Pobierał jednak cały czas wynagrodzenie, informuje BBC.

Mężczyzna trafił do aresztu. Prowadzone w jego sprawie dochodzenie dotyczy oszustwa, nadużycia stanowiska i wymuszenia. Okazało się, że groził przełożonej, która chciała złożyć na niego skargę w związku z niestawianiem się w pracy. Kiedy odeszła na emeryturę, nieobecność pracownika nikogo już nie obchodziła.

Sprawa wyszła na jaw w wyniku prowadzonego przez policję dochodzenia, dotyczącego problemu częstego nie pojawiania się w pracy przez pracowników włoskiego sektora publicznego. Ustalono, że urzędnik ze szpitala w Catanzaro pobrał łącznie 538 tys. EUR wynagrodzenia za pracę, której nie wykonał. Prowadzone jest jeszcze dochodzenie w sprawie sześciu menedżerów pracujących w tym samym szpitalu, także w związku z niestawianiem się przez nich w pracy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Polecane