Włochy: rząd zaprzysiężony, strzelanina przed kancelarią premiera

PAP
28-04-2013, 12:13

Uroczystość zaprzysiężenia nowego rządu Włoch utworzonego przez Enrico Lettę, z udziałem sił centroprawicy i centrolewicy, odbyła się w niedzielę w pałacu prezydenckim. W czasie zaprzysiężenia przed kancelarią premiera doszło do strzelaniny.

W skład nowego rządu wchodzi 21 ministrów z centrolewicowej Partii Demokratycznej, centroprawicowego Ludu Wolności oraz z frakcji byłego premiera Mario Montiego.

W chwili, gdy trwało zaprzysiężenie w pałacu prezydenckim, przed gmachem kancelarii premiera - Palazzo Chigi, doszło do strzelaniny.

Włoska policja zatrzymała w niedzielę sprawcę strzelaniny przed kancelarią premiera w Rzymie, który zranił dwóch karabinierów. Według pierwszych informacji mężczyzna został ranny w wymianie ognia. Sprawca jest osobą niezrównoważoną - podają media.

Do ataku na karabinierów doszło w chwili, gdy w pałacu prezydenckim trwało zaprzysiężenie nowego rządu Enrico Letty.

Przed kancelarią premiera - Palazzo Chigi, do karabinierów zaczął strzelać spacerujący po placu mężczyzna w marynarce i krawacie. Jeden z funkcjonariuszy jest poważnie ranny.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Polityka / Włochy: rząd zaprzysiężony, strzelanina przed kancelarią premiera