Włochy: sprzedawane od lat „ziółka” zawierały kokainę

opublikowano: 22-12-2015, 15:56

Włoska policja dostała polecenie przejęcia herbaty ziołowej sprowadzanej z Peru po tym, jak okazało się, że zawiera kokainę. Zaskoczenie jest duże, bo od wielu lat była dostępna w handlu.

Na początku grudnia, podczas rutynowego testu, u kierowcy autobusu w Genui wykryto „nielegalne substancje stymulujące”. 38-letni mężczyzna zaprotestował, wskazując na swoją czystą kartotekę i nienaganny przebieg pracy. Szybko ustalono, że dzień przed testem wypił duży kubek „delisse alla coca”, herbaty ziołowej sprzedawanej w sklepie w centrum miasta. Sprawa trafiła do nadzoru żywności, który przeanalizował herbatę ziołową oferowaną w sklepie. Zabezpieczono także dokumentację. Okazało się, że produkt, pochodzący z hurtowni importera, legalnie sprzedawano od wielu lat. Analiza zawartości torebek z herbatą potwierdziła, że zawierały one narkotyk w ilości, której nie można uznać za nieznaczącą.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, local.it

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu