Włochy: Strajk kontrolerów lotów - odwołano 196 rejsów Alitalii

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 28-05-2005, 19:14

Z powodu rozpoczętego w sobotę w południe czterogodzinnego strajku kontrolerów lotów na włoskich lotniskach Alitalia odwołała 196 rejsów.

Z powodu rozpoczętego w sobotę w południe czterogodzinnego strajku kontrolerów lotów na włoskich lotniskach Alitalia odwołała 196 rejsów.

Kontrolerzy należący do pięciu związków zawodowych domagają się zastosowania środków, które usprawniałyby ich pracę i gwarantowały większe bezpieczeństwo ruchu powietrznego.

Wskutek strajku największe włoskie linie zostały zmuszone do odwołania 80 rejsów krajowych i 116 międzynarodowych z zaplanowanych 263 lotów.

Także inne linie zrezygnowały z lotów, bądź zmieniły ich godziny.

Należy spodziewać się, że chaos w komunikacji lotniczej we Włoszech potrwa dłużej niż do godziny 16.00, kiedy zakończy się protest kontrolerów.

To jednak jeszcze nie koniec utrudnień, gdyż na mediolańskich lotniskach Malpensa i Linate strajkuje obsługa kas biletowych.

Następnym czarnym dniem we włoskiej komunikacji lotniczej będzie 6 czerwca, kiedy ma nastąpić czterogodzinny strajk pilotów Alitalii ( od godziny 12.00 do 16.00) i ośmiogodzinny kolejny strajk kontrolerów lotów( 10.00-18.00).

Kontrolerzy nie będą pracować także 8 czerwca od godziny 10.00 do 14.00.

Sylwia Wysocka

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Włochy: Strajk kontrolerów lotów - odwołano 196 rejsów Alitalii