Włochy: Strajk stewardess i stewardów Alitalii

Polska Agencja Prasowa SA
16-03-2005, 08:08

O północy rozpoczął się całodobowy strajk stewardess i stewardów włoskich linii lotniczych Alitalia. Odwołano 88 lotów narodowego przewoźnika. W najbliższym czasie dojdzie do kolejnych protestów tej grupy zawodowej.

O północy rozpoczął się całodobowy strajk stewardess i stewardów włoskich linii lotniczych Alitalia. Odwołano 88 lotów narodowego przewoźnika. W najbliższym czasie dojdzie do kolejnych protestów tej grupy zawodowej.

Choć strajk ma trwać 24 godziny, protestujący nie zablokowali całkowicie wszystkich lotów Alitalii. Na razie odwołano jedną szóstą połączeń - w sumie 88 na 540 zaplanowanych na środę. Co ciekawe, podobnie jak podczas częstych we Włoszech strajków komunikacji miejskiej, także i w przypadku tego strajku protestujący zapewnili , że będą pracować w godzinach największego szczytu, to jest od 7 do 10 rano i od 18 do 21. Włoskie linie ostrzegają jednak, że utrudnienia w ruchu lotniczym mogą być większe niż zapowiedziano.

To już trzeci od początku lutego strajk personelu pokładowego największych włoskich linii i na pewno nie ostatni. Jak ogłosiły niedawno branżowe związki zawodowe, rozłożony na kilka dni protest stewardess i stewardów będzie trwał ogółem 96 godzin. Dwa poprzednie strajki w lutym trwały łącznie 28 godzin. Po środowej akcji związkowcy będą mieli jeszcze do wykorzystania 44 strajkowe godziny.

Strajk zorganizowano na znak protestu przeciwko zapowiedzianym zwolnieniom, redukcji personelu na pokładach samolotów oraz planom dyrekcji przeniesienia kilkuset osób z Rzymu do Mediolanu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Włochy: Strajk stewardess i stewardów Alitalii