Włochy zapowiadają, że nie zmienią projektu budżetu

opublikowano: 22-10-2018, 13:36

Włochy poinformowały Komisję Europejską, że nie zmienią projektu budżetu, ale zobowiązały się do interweniowania jeśli założona wysokość długu lub deficytu będzie zagrożona, pisze Reuters.

Minister finansów Giovanni Tria w liście skierowanym do Komisji podkreślił, że przyznaje iż założony w projekcie budżetu w 2019 roku poziom deficytu wynoszący 2,4 proc. PKB nie jest zgodny z Unijnym Paktem Stabilności i Wzrostu. Jednak rząd Włoch musiał zareagować na lata gospodarczej dekoniunktury, a przyjęty na 2019 roku budżet ma pozwolić krajowi dojść do przedkryzysowego poziomu PKB. Tria podkreśla, że nie ma intencji dalszego zwiększania deficytu w 2020 i 2021 roku.

Giovanni Tria
Zobacz więcej

Giovanni Tria fot. EIDON/FABIO FRUSTACI / FORUM

Rzecznik Unii Europejskiej powiedział, że Komisja Europejska zdecyduje we wtorek o kolejnych krokach w postępowaniu dotyczącym oceny projektu budżetu Włoch na 2019 roku. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu