Włochy: zatrzymano poszukiwanego maklera Deutsche Banku

opublikowano: 21-09-2018, 14:20

Andreas Hauschild, podejrzewany o manipulację stopami Euribor były makler Deutsche Banku, został aresztowany we Włoszech.

Hauschild, poszukiwany przez SFO, brytyjski urząd zajmujący się dużymi przestępstwami gospodarczymi, został oskarżony w 2015 roku wraz z innymi maklerami z całego świata o manipulację stopami Euribor. Uniknął jednak procesu, bo niemiecki sąd odrzucił wniosek Wielkiej Brytanii o ekstradycję. Obecnie taki wniosek wpłynie do władz Włoch. Przesłuchanie w sprawie ekstradycji ma odbyć się w październiku.

54-letni Hauschild był jednym z czterech niemieckich maklerów, którzy uniknęli procesu z powodu odrzucenia wniosków o ekstradycję. Sąd we Frankfurcie uznał bowiem, że do zarzucanego przestępstwa doszło zbyt dawno, aby było obecnie przedmiotem procesu. Jego werdykt obowiązuje jednak tylko w Niemczech.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu