Czytasz dzięki

Włocławek przyjazny biznesowi

Karolina Rybczyńska
opublikowano: 15-07-2015, 22:00

Samorząd Włocławka wprowadził nowe ulgi podatkowe. Liczy, że dzięki temu przyciągnie inwestorów.

Wczoraj weszły w życie dwie uchwały Rady Miasta Włocławek w sprawie ulg podatkowych dla przedsiębiorców. Pierwsza dotyczy zwolnień od podatku od nieruchomości w ramach programu pomocy regionalnej na wspieranie nowych inwestycji dla przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą na terenie Włocławka. Okres zwolnienia od podatku od nieruchomości jest różny.

Wynosi 3 lata, jeżeli wartość kosztów kwalifikujących się do objęcia pomocą przekroczyła 10 mln zł i utworzonych będzie co najmniej 30 miejsc pracy, 5 lat, jeżeli wartość kosztów przekroczyła 10 mln zł i utworzonych będzie co najmniej 50 miejsc pracy, 8 lat, jeżeli wartość kosztów kwalifikujących się do objęcia pomocą przekroczyła 20 mln zł i utworzonych będzie co najmniej 50 miejsc pracy.

Druga uchwała dotyczy zwolnień od podatku od nieruchomości w ramach pomocy de minimis na terenie Włocławka. Przez 12 miesięcy zwolnione od podatku będą budynki lub ich części związane z prowadzeniem działalności gospodarczej, w których zatrudnienie wzrosło o 50 proc. w stosunku do średniegozatrudnienia za ostatnie 6 miesięcy.

— Realizujemy ambitną politykę inwestycyjną. Zależy nam, by wspierać przedsiębiorców, ułatwiać im proces inwestycyjny i dawać narzędzia, które sprawią, że Włocławek ze swym gospodarczym potencjałem będzie wyraźnie obecny na mapie inwestycyjnej kraju. Firmy chcące ulokować kapitał we Włocławku i tutejszej Strefie Rozwoju Gospodarczego mogą liczyć na wsparcie dotyczące m.in. oczekiwanych regulacji prawnych — mówi Marek Wójtkowski, prezydent miasta.

Włocławska Strefa Rozwoju Gospodarczego należy do Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Rybczyńska

Polecane