Włocławek zaprasza inwestorów do parku

MBE
opublikowano: 14-01-2010, 09:43

Miasto buduje Park Przemysłowo-Technologiczny. Znajdzie się w nim miejsce dla 14 przedsiębiorców.

Budowa obiektu będzie kosztować ponad 44 mln zł, częściowo będzie dofinansowana ze środków unijnych. Na projekt „Włocławska Strefa Rozwoju Gospodarczego-Park Przemysłowo-Technologiczny” miasto dostanie z Unii ponad 20 mln zł. Resztę dołoży z własnej kasy. Na terenie Włocławskiej Strefy do tej pory wykonano prawie 10 procent wszystkich prac budowlanych. Park ma być gotowy w listopadzie.
Włocławska Strefa Rozwoju ma zwiększyć atrakcyjność miasta jako miejsca do inwestowania. Będzie podzielona na obszary inwestycyjne uzbrojone w infrastrukturę, która umożliwi prowadzenie działalności, m.in. w branży budowlano-magazynowej, chemicznej, metalowej, wdrażania know-how i usług specjalistycznych. Park zajmie prawie 40 hektarów, będzie mogło w nim działać 14 przedsiębiorstw. Jego dużym atutem jest lokalizacja – powstaje na bardzo dobrze skomunikowanym obszarze, w sąsiedztwie drogi krajowej nr 1 i drogi prowadzącej do Inowrocławia. Miasto liczy, że nowi inwestorzy stworzą 400 nowych miejsc pracy. Firmy, które do tej pory zgłosiły chęć inwestowania w Strefie, zapowiadają utworzenie 204 nowych stanowisk. Są to przedsiębiorstwa z branży produkcyjno-usługowej: W&W Metal Service, PHU Faber, Drogtom, Mares Wika Polska, Nawis i Bank Ochrony Środowiska. Wkrótce mają być podpisane listy intencyjne z kolejnymi inwestorami. To dobra wiadomość dla Włocławka, którego bezrobocie sięga 14 proc.

Co oferuje miasto inwestorom? Do kogo się zgłaszać w sprawie ewentualnych inwestycji? O tym czytaj w dzisiejszym wydaniu „PB”

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MBE

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane