Włoscy nauczyciele na kursach przetrwania

  • DI
opublikowano: 22-04-2018, 22:00

Ze szkół z całego kraju niemal codziennie napływają doniesienia o przypadkach napaści na nauczycieli.

Często ich sprawcami są rodzice, ale rośnie także agresja wśród uczniów. Upokarzają nauczycieli, obrażają, biją i grożą. Do nauczycielki technikum w Velletri niedaleko Rzymu jeden z uczniów powiedział, że „rozpuści ją w kwasie”. Nagranie trafiło do portali społecznościowych, a prokuratura wszczęła dochodzenie. W mieście Lukka śledztwem objęła czterech uczniów technikum, którzy grozili wykładowcy, co również nagrali telefonem komórkowym.

Zobacz więcej

Fot. Fotolia

W reakcji na tę sytuację stowarzyszenie dyrektorów szkół ze stołecznego regionu Lacjum postanowiło zorganizować w Rzymie szkolenie dla nauczycieli, w trakcie którego nauczą się, jak reagować w sytuacjach chuligaństwa i przemocy, zapoznają się z obowiązującymi przepisami oraz tym, jakie kroki dyscyplinarne mogą podjąć w świetle prawa. Otrzymają także przygotowanie psychologiczne, by właściwie oceniać zachowanie uczniów. Spotkania będą się odbywać we współpracy z policją pocztową, ścigającą przestępczość w internecie, specjalistami z rzymskiej kliniki Gemelli oraz z opieką społeczną.

— Epizody chuligańskiego zachowania uczniów, do których dochodzi coraz częściej, wymagają poważnej zbiorowej refleksji, nie tylko w świecie szkoły. Trzeba temu położyć kres, zajmując jasną i zdecydowaną postawę — powiedział Mario Rusconi, prezes stowarzyszenia dyrektorów szkół z Lacjum.© Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu