Włosi nie poprą kandydatury Timmermansa

PAP, DI
opublikowano: 29-06-2019, 21:06

Wicepremier Włoch, szef MSW Matteo Salvini oświadczył w sobotę, że rząd w Rzymie nie poprze kandydatury obecnego wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa na szefa tej unijnej instytucji.

W wywiadzie dla włoskiej stacji telewizyjnej SkyTg24 Salvini odniósł się do medialnych spekulacji o tym, że Timmermans jest poważnym kandydatem na następcę Jean- Claude'a Junckera.

"Słyszę nazwisko holenderskiego socjalisty, pana Timmermansa, jako kandydata na szefa Komisji Europejskiej. Wydaje mi się, że nowa Europa powinna narodzić się w imię pracy, a nie prekariatu i polityki zaciskania pasa"- powiedział włoski wicepremier.

"Człowieka lewicy jako przewodniczącego Komisji Europejskiej my na pewno nie poprzemy" - dodał polityk prawicowej Ligi.

Jak wynika z nieoficjalnych informacji unijnych, kandydatura Timmermansa będzie testowana w niedzielę na szczycie UE w Brukseli pod kątem zdobycia wystarczającego poparcia państw członkowskich do objęcia stanowiska przewodniczącego Komisji Europejskiej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP, DI

Polecane