Czytasz dzięki

Włosi zmieniają styl życia z powodu koronawirusa

  • PAP
opublikowano: 01-03-2020, 09:22

Koronawirus zmienia styl życia Włochów- wynika z sondażu przeprowadzonego w dniach eskalacji kryzysu, zwłaszcza na północy kraju. Mniej kolacji w restauracjach, więcej oglądania telewizji w domu- to zasadnicza zmiana, jaką odnotowano.

Jak wskazują rezultaty sondażu agencji badawczej Nielsen, 49 procent Włochów deklaruje, że unika, gdy jest to tylko możliwe, zatłoczonych miejsc publicznych. Prawie jedna trzecia (30 procent) nie wsiada do środków komunikacji miejskiej. 8 procent mieszkańców kraju postanowiło skorzystać z możliwości pracy w domu, jaką oferują pracodawcy w zagrożonych wirusem regionach.

17 procent Włochów przyznało, że niepokoi się wzrostem zakażeń i możliwością wybuchu epidemii.

Blisko połowa pytanych (46 procent) wyraziło przekonanie, że kryzys związany z koronawirusem zakończy się za miesiąc. 53 procent twierdzi zaś, że w skali globalnej potrzeba na to dwóch miesięcy.

Ponad jedna trzecia Włochów ograniczyła jedzenie poza domem i wyjścia na drinka. Górę biorą domowe zajęcia, przede wszystkim więcej oglądania telewizji i filmów na platformach internetowych.

Wyraźnej zmianie uległy też zachowania , jeśli chodzi o higienę. Prawie 80 procent ankietowanych częściej myje ręce , także płynami dezynfekującymi.

“Ostrożni tak, ale nie przestraszeni, więcej prewencji i zdobywania informacji”- tak wyniki sondażu podsumował Stefano Cini z agencji badawczej.

Odnotowano, że bardziej zaniepokojeni są mieszkańcy południa, gdzie przypadków zakażeń jest znacznie mniej.

Niemal wszyscy Włosi (94 procent) szukają informacji na temat wirusa co najmniej raz dziennie; dwie trzecie robi to wielokrotnie. Wybierają przede wszystkim strony instytucji ochrony zdrowia i największych mediów- gazet i telewizji.

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane