Czytasz dzięki

Włoski minister che rozszerzenie zakazu dot. sportu na cały kwiecień

  • PAP
opublikowano: 29-03-2020, 12:50

Włoski minister sportu Vincenzo Spadafora zapowiedział w wywiadzie dla dziennika „La Repubblica”, że zaproponuje rozszerzenie zakazu dot. sportu na cały kwiecień, aby powstrzymać rozprzestrzeniającego się koronawirusa.

Liczba ofiar śmiertelnych we Włoszech z powodu pandemii koronawirusa przekroczyła w sobotę 10 tysięcy, najwięcej na świecie.

„Ponowne rozgrywanie meczów jest nierealne. Jutro zaproponuję przedłużenie zakazu dotyczącego wszystkich zawodów sportowych, na każdym poziomie i kategorii, na cały kwiecień” – stwierdził Spadafora na łamach „La Repubblica”.

Ciesząca się dużym zainteresowaniem wśród włoskich kibiców piłkarska Serie A ma przymusową przerwę od 9 marca. Z kolei na przyszły rok przełożone zostały futbolowe mistrzostwa Europy, a także największa sportowa impreza na świecie – letnie igrzyska olimpijskie w Tokio.

Spadafora dodał, że zawieszenie należy rozszerzyć na wszystkie treningi, które do tej pory nie były zakazane w związku z niepewnością, kiedy odbędzie się olimpiada w japońskiej stolicy.

Minister podkreślił, że opracowany jest plan pomocy o wartości 400 milionów euro dla wszelkich sportowych stowarzyszeń i klubów amatorskich i wezwał Serie A do zaakceptowania „poważnej chęci zmian”.

W sobotę Juventus poinformował, że osiągnął porozumienie ze swoimi piłkarzami oraz trenerem Maurizio Sarrim w sprawie obniżki płac, która pozwoli zaoszczędzić mistrzom Włoch 90 milionów euro. Bramkarzem turyńskiego zespołu jest Wojciech Szczęsny.(

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane