Włoski minister oskarża Vivendi o „niszczenie wartości”

opublikowano: 16-04-2018, 13:15
aktualizacja: 16-04-2018, 13:16

Ustępujący minister przemysłu Carlo Calenda oświadczył, że francuskie Vivendi było „strasznym” inwestorem w Telecom Italia, donosi Reuters.

- Jestem za zagranicznymi inwestycjami, ale to nie oznacza stania z boku kiedy raczej się niszczy wartość niż ją tworzy, szczególnie jeśli stawką są strategiczne interesy – powiedział Calenda.

Telecom Italia, największy włoski operator telekomunikacyjny, straciła jedną czwartą wartości rynkowej od połowy 2015 roku kiedy w jego akcjonariacie pojawiło się Vivendi, największy akcjonariusz z pakietem trochę poniżej 24 proc. Rząd Włoch był niezadowolony z zarządzania przez Francuzów spółką i ostatecznie zdecydował się na skorzystanie ze „złotej” akcji, aby zapewnić sobie prawo wpływu na kluczowe decyzje w spółce. Aby je zwiększyć rząd objął także 4,262 proc. akcji w Telecom Italia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Telekomunikacja / Włoski minister oskarża Vivendi o „niszczenie wartości”