Włoski region płaci 24 tys. EUR za otwarcie biznesu

opublikowano: 11-09-2019, 13:30

Włoski region Molise chce wprowadzić atrakcyjne granty dla osób, które uruchomią biznes w najmniej zaludnionych miasteczkach i wsiach, informuje thelocal.it.

Dotacja w wysokości do 700 EUR miesięcznie przysługiwałaby przez okres do trzech lat i w sumie mogłaby wynieść nawet 24 tys. EUR.

By uzyskać dotację przedsiębiorca musi spełnić dwa warunki – musi zobowiązać się prowadzić biznes przez co najmniej pięć lat, a działalność musi uruchomić w miejscowości zamieszkiwanej przez mniej niż 2000 osób.

Wybór jest całkiem spory. W jednym z najmniejszych regionów Włoch aż ponad 100 ze 136 miejscowości spełnia powyższe wymogi, a w przypadku sześciu liczba mieszkańców jest niższa niż 200.

Program ma zostać uruchomiony w tym miesiącu i ma na celu walkę z wyludnieniem , z którym zmagają się wiejskie obszary Włoch, a szczególnie biedniejsze południowe regiony kraju.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu