Włoskie węże Mayenne wypełzną z Węgrowa

MAG
opublikowano: 14-03-2012, 00:00

Producent szlauchów ogrodowych z partnerem zbuduje fabrykę pod Warszawą. Wyda 13 mln zł wtarnobrzeskiej strefie.

Jest pierwszy w tym roku inwestor w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (TSSE). To na dodatek pierwsza firma, która wejdzie do podstrefy w Węgrowie.

— Wydaliśmy zezwolenie firmie Mayenne z kapitałem włoskim. Wybuduje zakład produkcji wyrobów z tworzyw sztucznych, m.in. węży ogrodowych.Zainwestuje 13 mln zł i zatrudni 12 osób — mówi Marek Indyk, szef TSSE. Firma kupiła już działkę od Agencji Nieruchomości Rolnych.

Udziałowcami Mayenne są Giusto Stefano (80 proc.) i spółka Fitt. Włoska grupa Fitt produkuje węże stosowane w rolnictwie, ogrodnictwie i przemyśle oraz rury hydrauliczne. Ma 7 fabryk o łącznej powierzchni 200 tys. mkw., zatrudnia 500 osób, a w 2009 r. miała 120 mln EUR obrotów. W Polsce dział urządzeń ogrodowych Fitt ma spółkę handlową we Wrześni pod Poznaniem. Przedstawiciele Fitt w Polsce odmówili podania informacji o inwestycji. Tarnobrzeska strefa do końca marca wyda jeszcze jedno zezwolenie. Ten rok zapowiada się dobrze.

— Jestem umiarkowanym optymistą. Nie jest tak źle, jak obawiałem się na początku roku, ale nie jest tak dobrze, jak bym chciał. Mamy otwarte cztery postępowania na wydanie zezwoleń — mówi Marek Indyk. W 2011 r. TSSE wydała 18 zezwoleń, w których firmy obiecały 600 miejsc pracy i 563,3 mln zł inwestycji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu