Włoskie władze skonfiskowały 30 mln litrów mleka wyprodukowanego przez Nestle

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 22-11-2005, 12:07

30 mln litrów płynnego mleka dla noworodków i niemowląt, wyprodukowanego przez koncern Nestle, skonfiskowano we wtorek w całych Włoszech z powodu zanieczyszczenia farbą drukarską z wadliwych opakowań.

30 mln litrów płynnego mleka dla noworodków i niemowląt, wyprodukowanego przez koncern Nestle, skonfiskowano we wtorek w całych Włoszech z powodu zanieczyszczenia farbą drukarską z wadliwych opakowań.

Zakrojoną na szeroką skalę akcję w hurtowniach, sklepach i aptekach przeprowadzono na wniosek prokuratora w związku ze stwierdzeniem obecności substancji chemicznych w produkcie.

Od samego rana kilkuset funkcjonariuszy specjalnych jednostek przeczesywało półki z produktami dla dzieci w sklepach i magazynach w poszukiwaniu mleka o nazwach: "Mio"; "Mio Cereali", "Nidina1" i " Nidina 2" o terminie przydatności do spożycia upływającym we wrześniu 2006 roku.

Przeprowadzone w ostatnich dniach badania potwierdziły, że wszystkie opakowania z tym terminem zostały zanieczyszczone. Jak się podkreśla, wciąż nie wiadomo, czy wykryta substancja jest toksyczna.

Ujawniono, że była to już druga konfiskata mleka Nestle: 9 listopada z włoskich półek sklepowych zdjęto ogółem 2 mln litrów.

W ostatnich tygodniach koncern Nestle był już raz bohaterem skandalu we Włoszech. Niedawno Sąd Antymonopolowy skazał tę firmę wraz z kilkoma innymi producentami na wysokie grzywny za sprzedaż mleka dla niemowląt po zbyt wygórowanych cenach, nawet kilkakrotnie wyższych niż w wielu krajach europejskich. 

Sylwia Wysocka

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane