Czytasz dzięki

Włoszka wygrała na loterii obraz Picassa

  • DI
opublikowano: 21-05-2020, 22:00

Claudia Borgogno otrzyma wart 1 mln EUR obraz „Nature morte”, martwą naturę namalowaną przez Pabla Picassa w 1921 r. przedstawiającą stół, gazety i kieliszek absyntu.

Włoszka brała udział udział w loterii charytatywnej, która zbiera pieniądze na projekty wodne w Afryce. Według domu aukcyjnego Christie’s w Paryżu szczęśliwy los kupił za 100 EUR ktoś inny w grudniu ubiegłego roku, ale dał go Włoszce w prezencie. Sprzedano 51 tys. losów za 5,1 mln EUR. 900 tys. EUR trafi do kolekcjonera z Monako, Davida Nahmada, który dostarczył obraz. Resztę wykorzysta organizacja charytatywna CARE na projekty związane z zapewnieniem czystej wody w Kamerunie, Madagaskarze i Maroku. W loterii w 2013 r. rysunek Picassa zdobył 25-latek z Pensylwanii. Zebrano wtedy 4,8 mln EUR na rzecz ochrony starożytnego miasta Tyr, znajdującego się obecnie w Libanie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane