Wniosek ws. upadłości St.Szczecińskiej jest już w sądzie

Marek Druś
17-06-2002, 15:12

Dopiero po południu, a nie o 11.00 jak zapowiadano, wniosek o ogłoszenie upadłości Stoczni Szczecińskiej został złożony w Wydziale Gospodarczym Sadu Rejonowego w Szczecinie.

Wniosek złożył pełnomocnik zarządu Stoczni Szczecińskiej, największej ze spółek Stocznia Szczecińska Porta Holding. W uzasadnieniu wystąpienia z nim napisano, że strata spółki wyniosła jedną trzecią kapitału zakładowego oraz że utraciła ona zdolność spłaty wierzytelności.

Zadłużenie Stoczni wobec ok. 250 podmiotów szacuje się na 240 mln zł. Zadłużenie holdingu może przekraczać 1,8 mld zł. Liczba jego wierzycieli sięga ponad 700.

Prezes Stoczni Szczecińskiej Zbigniew Karkotka powiedział PAP, że możliwe iż sąd wyda postanowienie o rozpoczęciu postępowania upadłościowego już w najbliższy piątek. Od tego jak szybko zostanie ogłoszona upadłości spółki zależy termin wypłaty jej pracownikom zaległych wynagrodzeń.

MD, PAP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wniosek ws. upadłości St.Szczecińskiej jest już w sądzie