Woda, wodór, węgiel - jak wykorzystać ich potencjał?

  • Materiał partnera
opublikowano: 26-08-2021, 10:01

Na Forum Wizja Rozwoju w Gdyni zadebiutuje kongres 3W – woda, wodór, węgiel. Jego inicjatorem jest Bank Gospodarstwa Krajowego.

- Misją BGK jest wspieranie zrównoważonego rozwoju społeczno-gospodarczego Polski. Stworzyliśmy koncepcję 3W, aby rozpocząć dyskusję o tym, jak wykorzystać potencjał wodoru, wody i węgla w gospodarce, tak by na nich Polska i polskie firmy mogły budować przewagę konkurencyjną – tłumaczy Beata Daszyńska-Muzyczka prezes zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego.

W opinii ekspertów Polska stoi przed szansą, by tworzyć i wdrażać innowacyjne technologie wzmacniające konkurencyjność polskich przedsiębiorstw w efektywnym wykorzystaniu zasobów wodnych, wodoru jako nowoczesnego nośnika energii oraz alternatywnego wykorzystania węgla jako pierwiastka.

Kongres 3W ma również budować społeczną świadomość, jak duży wpływ na gospodarkę i środowisko mają nasze codzienne konsumenckie wybory.

- Zmiany klimatyczne i transformacja energetyczna to wyzwania przed którymi stoi cały świat. Chcemy, jako bank rozwoju, inicjować dyskusję o wykorzystaniu wodoru, wody i węgla poza energetyką oraz realnie zmieniać naszą gospodarkę w perspektywie najbliższych kilkunastu lat – podkreśla Beata Daszyńska-Muzyczka.

BGK do dyskusji zaprosił przedstawicieli polskiej nauki, biznesu i administracji. – Jednym z zadań stojących przed nami jest budowanie mostów między tymi środowiskami. Chcemy łączyć naukę z biznesem i wypracowywać z przedsiębiorcami wspólne know-how związane z wykorzystaniem wodoru, wody i nieenergetycznym zastosowaniem pierwiastka węgla, a co za tym idzie budować niezależną i silną pozycję gospodarczą naszego kraju – dodaje prezes BGK.

Dyskusji ekspertów na temat 3W będzie można posłuchać 26.08 w godzinach 10.25 – 11.35 (część I) i 14.50 – 16.00 (część II) w namiocie BGK. Obszerną relację z debaty zamieścimy na łamach Pulsu Biznesu i PB.pl.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane