Wodne bolidy wpłyną do Szczecina

DI, PAP
09-09-2017, 09:55

Ponad 50 superszybkich łodzi motorowych wpłynie w sobotę do Szczecina.

Wodne bolidy, posiadające potężne silniki i imponujące osiągi, przez kilka godzin będą cumowały przy nabrzeżach mariny na Wyspie Grodzkiej, gdzie będzie je można oglądać.

Do Szczecina wpłyną jednostki z niemieckiego klubu Poker Runs Germany, skupiającego posiadaczy superszybkich łodzi motorowych. Marina na Wyspie Grodzkiej jest przystankiem podczas jednodniowego klubowego wyścigu, który rozpocznie się i zakończy w niemieckim Ueckermunde.

"Klubowicze posiadają łodzie robione na zamówienie, które dysponują potężnymi silnikami z potężną mocą" - powiedział PAP koordynator wyścigu w Polsce Zbigniew Świerżewski. Jak dodał, "Jednostki rozwijają prędkość od 40 do 45 węzłów, a niektóre nawet od 50 do 60 węzłów".

Szczecińskie nabrzeża będą gościły ponad 50 jednostek napędzanych silnikami, których moc często przekracza 1 tys. koni mechanicznych. W wyścigu mają pojawić się także dwie motorówki z Copenhagen Racing Team, które mają zawrotną moc 2,1 tys. koni mechanicznych.

Fani szybkich łodzi będą mogli obejrzeć łodzie z bliska na marinie na Wyspie Grodzkiej, gdzie zawiną one około godz. 13 i pozostaną tam do godz. 15. Część jednostek będzie także miała otwarte przedziały silnikowe.

"Warto przyjść przed godziną 13, żeby zobaczyć jak łodzie wpływają na marinę. Uczestnicy wyścigu zaprezentują pewnie wtedy imponujące brzmienie silników" - powiedział Świerżewski. Jak dodał, wtedy najlepiej będzie można podziwiać jednostki z Trasy Zamkowej albo Wałów Chrobrego.

"Łodzie przypłyną z Ueckermunde, zawiną do Trzebieży, gdzie część zatankuje, następnie przepłyną na Zalew Szczeciński i Jezioro Dąbie, gdzie wykorzystają pełnię swoich możliwości. Później przez Orli Przesmyk skierują się na Odrę Zachodnią i szykiem paradnym zawiną do mariny. Droga powrotna ma być taka sama" - dodał Świerżewski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Wodne bolidy wpłyną do Szczecina