Wojciechowski: władze PSL wyrzuciły nas za krytykę sprzedaży siedziby partii

Polska Agencja Prasowa SA
04-02-2006, 14:20

Eurodeputowany Janusz Wojciechowski powiedział w sobotę dziennikarzom, że władze Polskiego Stronnictwa Ludowego wykluczyły jego i dwóch innych europosłów z partii za publiczne zakwestionowanie przez nich sprzedaży siedziby PSL w Warszawie przy ul. Grzybowskiej.

Eurodeputowany Janusz Wojciechowski powiedział w sobotę dziennikarzom, że władze Polskiego Stronnictwa Ludowego wykluczyły jego i dwóch innych europosłów z partii za publiczne zakwestionowanie przez nich sprzedaży siedziby PSL w Warszawie przy ul. Grzybowskiej.

    W sobotę w Warszawie trwa posiedzenia Rady Naczelnej PSL. Eurodeputowani, którzy zostali wyrzuceni z partii w piątek przez Naczelny Komitet Wykonawczy - Wojciechowski oraz Zdzisław Podkański i Zbigniew Kuźmiuk - nie zostali wpuszczeni na obrady. Ich zdaniem decyzja partii jest bezprawna, ponieważ decyzję o wykluczeniu może podjąć tylko główny sąd partyjny.

    "Siedziba PSL została sprzedana pokątnie, skrycie, bez przetargu, w okolicznościach, które mam prawo i obowiązek nazwać skandalem korupcyjnym" - powiedział Wojciechowski.

    Poinformował, ze złożył do Prokuratury Okręgowej w Warszawie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przy sprzedaży siedziby przy ul. Grzybowskiej. "Jeśli tam nie było korupcji, to karalna niegospodarność na pewno" - podkreślił.

    W połowie grudnia Podkański, Kuźmiuk i Wojciechowski wstąpili - bez zgody władz partii - do europarlamentarnej frakcji Unia na rzecz Europy Narodów, której członkiem jest PiS. PSL jako partia pozostała natomiast członkiem Europejskiej Partii Ludowej, do której należy także PO.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Wojciechowski: władze PSL wyrzuciły nas za krytykę sprzedaży siedziby partii