Wojenki na linii CC Energy - Komputronik cd.

KZ, ISBNews
opublikowano: 21-10-2014, 08:47

Zarząd Clean&Carbon Energy zaprzecza, jakoby doszło do zawarcia "kompleksowej ugody" Clean&Carbon Energy z grupą Komputronika, podała spółka.

"Zarząd spółki Clean&Carbon Energy S.A. z siedzibą w Koszewku wpisanej do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000079667 zaprzecza aby w dniu 19 października 2014 roku doszło do zawarcia 'kompleksowej ugody' Clean&Carbon Energy S.A. oraz Komputronik S.A. oraz Contanisimo Limited" - czytamy w komunikacie.

Jak podano w dzisiejszym raporcie bieżącym, "ogłoszony w tym zakresie przez Komputronik S.A. raport bieżący nr 54 z dnia 20 października 2014 roku zawiera poświadczenie nieprawdy. Żaden z reprezentantów Clean&Carbon Energy S.A. nie podpisał jakiejkolwiek ugody z Komputronik S.A. oraz Contanisimo Limited!"

"Jak się należy jedynie domyślać, Komputronik S.A. oraz Contanisimo Limited zawarły co najwyżej ugodę same ze sobą względnie z osobami, które mienią się 'nowym zarządem' Clean&Carbon Energy S.A. wybranym w wyniku farsy nazwanej 'nadzwyczajnym walnym zgromadzeniem akcjonariuszy odbytym w busie pod siedzibą Clean&Carbon Energy S.A. w dniu 10 października 2014 roku'" - napisano dalej.

Spółka podkreśla, że do dnia jej dzisiejszego raportu bieżącego do Krajowego Rejestru Sądowego nie wpłynął jakikolwiek wniosek o zmianę wladz Clean&Carbon Energy S.A. "Stąd zgodnie ze wcześniejszymi wyjaśnieniami jedynym członkiem zarządu Clean&Carbon Energy S.A. jest niezmiennie Pan Jan Redełkiewicz - prezes zarządu" - podkreślono.

"Działania opisane przez Komputronik S.A. w raporcie bieżącym nr 54 z dnia 20 października 2014 roku to już nie tylko element bezprawnej próby wrogiego przejęcia Clean&Carbon Energy S.A., lecz także przestępstwo przywłaszczenia, a także działania zorganizowanej grupy osób zmierzające do wyrządzenia szkody wielkich rozmiarów tak Clean&Carbon Energy S.A. jak i akcjonariuszom Clean&Carbon Energy S.A." - uważa spółka.

Zarząd Clean&Carbon Energy podał, że "jest zobligowany do złożenia zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa do Prokuratury Apelacyjnej w Szczecinie oraz do Centralnego Biura Antykorupcyjnego Delegatura w Szczecinie w związku z podejrzeniem udziału w przestępstwie funkcjonariuszy publicznych oraz w sprawie wyrządzenia Clean&Carbon Energy S.A. szkody majątkowej w wielkich rozmiarach oraz w sprawie wyłudzenia poświadczenia nieprawdy".

Komputronik podał wczoraj w raporcie bieżącym, że wraz ze spółkami zależnymi Contanisimo Limited oraz Activa zawarł z Clean & Carbon Energy kompleksową ugodę, mającą na celu definitywne zakończenie wszystkich sporów majątkowych toczących się między stronami.

Źródłem sporów pomiędzy CCE a grupą Komputronika była umowa inwestycyjna zawarta 24 lipca 2010 roku oraz sprawy o zapłatę weksli z wystawienia CCE, które to w drodze indosu nabył Komputronik od instytucji finansowej w marcu 2011 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ, ISBNews

Polecane