Wojewoda mazowiecki wydał decyzję ws. drugiej linii metra

PAP
opublikowano: 19-05-2008, 16:24

Wojewoda mazowiecki wydał decyzję środowiskową dla budowy drugiej linii metra od stacji "Rondo Daszyńskiego" do  "Połczyńskiej".

Rzecznik Wojewody Mazowieckiego Małgorzata Glinkowska poinformowała w poniedziałek w komunikacie, że zachodni odcinek drugiej linii metra ma wynieść ok. 10 km i obejmować 9 stacji.

"W swojej decyzji wojewoda zaznaczył, że prowadzone roboty budowlane należy organizować (...) uwzględniając pełną ochronę drzew i krzewów przewidzianych do adaptacji w projekcie gospodarki" - podano w komunikacie.

"Należy również wykonać ekspertyzy techniczne budynków w zakresie ich odporności na drgania zarówno w czasie budowy, jak i w trakcie eksploatacji metra. Przestrzeganie przepisów dotyczących ochrony środowiska, w tym minimalizowanie hałasu w procesie budowlanym, zapewni ochronę środowiska" - dodano.

Do 2012 roku ma być oddana druga linia metra od Ronda Dmowskiego do Dworca Wileńskiego. Budowa ma kosztować około 3 mld zł. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Wojewoda mazowiecki wydał decyzję ws. drugiej linii metra