Wojewoda zachodniopomorski szuka inwestorów zainteresowanych prywatyzacją

Polska Agencja Prasowa SA
25-05-2006, 14:47

Wojewoda zachodniopomorski Robert Krupowicz szuka potencjalnych inwestorów zainteresowanych prywatyzacją dwóch firm z regionu - Unicon w Białogardzie i Polmatch w Sianowie.

Wojewoda zachodniopomorski Robert Krupowicz szuka potencjalnych inwestorów zainteresowanych prywatyzacją dwóch firm z regionu - Unicon w Białogardzie i Polmatch w Sianowie. Ogłoszenia zapraszające do udziału w prywatyzacji ukazały się w lokalnej prasie oraz na stronach internetowych Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie, poinformował w czwartek PAP Piotr Pieleszek z biura prasowego ZUW.

Firmy nie zostały wycenione z uwagi na wiążące się z tym koszta. Wycena przedsiębiorstw zostanie sporządzona dopiero wówczas, gdy zgłoszą się chętni do ich kupna, podkreślił Pieleszek.

- Wojewoda chce na razie wiedzieć, czy będzie jakiekolwiek zainteresowanie inwestorów ewentualną prywatyzacją tych firm, dodał.

Oba przedsiębiorstwa są przygotowane do prywatyzacji bezpośredniej, możliwa jest więc sprzedaż firm w całości, sprzedaż ich pakietu kontrolnego (większościowego) lub wzięcie firm w leasing. Wojewoda oczekuje, że oferenci, którzy będą składać listy intencyjne w tej prawie, przedstawią w nich m.in. swoje propozycje dotyczące sposobu prywatyzacji wybranego przedsiębiorstwa. Jak wyjaśnił Pieleszek, wojewoda na listy intencyjne chce czekać minimum trzy tygodnie.

Zakład Zespołów Elektronicznych äUniconö w Białogardzie produkuje sprzęt i urządzenia radiowe, telewizyjne i telekomunikacyjne. Wytwarza też wyroby metalowe i gumowe z tworzyw sztucznych. W firmie pracuje ponad 130 osób. Jej przychód za ubiegły rok wyniósł 6,2 mln złotych.

Zakład Przemysłu Zapałczanego äPolmatchö w Sianowie specjalizuje się w produkcji zapałek oraz innych wyrobów z drewna. Zatrudnia blisko 80 pracowników. W 2005 roku firma osiągnęła ponad 3,3 mln złotych przychodu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Wojewoda zachodniopomorski szuka inwestorów zainteresowanych prywatyzacją