Wojsko papieża ma problemy

  • DI
opublikowano: 08-05-2019, 22:00

Watykańska Gwardia Szwajcarska ma problemy ze znalezieniem rekrutów.

W przypadające 6 maja święto Gwardii Szwajcarskiej zaprzysiężonych zostało o jedną trzecią rekrutów mniej niż przed rokiem: 23, podczas gdy potrzeba ich 40. Aby ułatwić procedurę naboru, gwardia rozpoczęła przyjmowanie zgłoszeń przez internet.

— Problem ze znalezieniem nowych gwardzistów wynika z tego, że gospodarka w Szwajcarii ma się bardzo dobrze, praktycznie nie ma bezrobocia — przyznał pułkownik Christoph Graf, dowódca gwardii, dodając, że „aby zostać gwardzistą, trzeba być katolikiem; tu nie przybywa się dla zabawy”.

Formacja jest też obecna w mediach społecznościowych.

— Chcemy zmienić wizerunek Gwardii Szwajcarskiej. Chodzi nie tylko o to, by trzymać halabardę i stać w miejscu. Najważniejszą kwestią jest zapewnianie bezpieczeństwa. Towarzyszymy Ojcu Świętemu wszędzie, w czasie podróży zagranicznych i wizyt w parafiach — dodał komendant. Wykluczył jednak możliwość przyjmowania kobiet do gwardii.

— Obecnie nie ma takiego tematu — stwierdził pułkownik Christoph Graf.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu