Wojskowa agencja sprzeda działkę w sercu stolicy

DI
opublikowano: 30-07-2010, 13:44

Warszawski oddział Wojskowej Agencji Mieszkaniowej wystawi na sprzedaż jedną z najbardziej atrakcyjnych nieruchomości w Polsce. Przetarg już we wrześniu!

Wojskowa Agencja Mieszkaniowa chce sprzedać działkę przy Al. Jerozolimskich 93. Nieruchomość położona jest w północno-wschodniej części dzielnicy Ochota, w obszarze ograniczonym ulicami: Lindleya, Nowogrodzką, Chałubińskiego i Al. Jerozolimskimi, w bardzo bliskim sąsiedztwie dzielnicy Śródmieście. Do najbliższego jej otoczenia zalicza się m. in. Dworzec Warszawa Centralna, stacja kolei WKD, a także wiele biurowców, sklepów, hoteli i punktów usługowych. Jej cena wywoławcza to 50 mln zł netto.

Działka ma nr ewid. 19/2 z obrębu 2-01-02 i mieści się w samym sercu stolicy. Powierzchnia nieruchomości to 0,4346 ha. Na działce są obecnie 3 parterowe budynki: po byłej drukarni, magazynowy oraz inny (niemieszkalny) o łącznej powierzchni zabudowy 2 085 m2.

Działka ma bezpośredni dostęp do pełnego miejskiego uzbrojenia podziemnego sieci: wodociągowej, kanalizacyjnej, elektrycznej, gazowej, c.o., teletechnicznej. Zgodnie ze Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego m. st. Warszawy obszar, na którym znajduje się przedmiotowa nieruchomość, oznaczony symbolem C.>30 określony został jako tereny wielofunkcyjne, dla których ustala się priorytet dla lokalizowania usług z zakresu: administracji, organizacji społecznych, dyspozycji i współpracy gospodarczej, obrotu finansowego, ubezpieczeń, kultury, nauki, szkolnictwa, handlu, turystyki, hotelarstwa, sportu, transportu, łączności itp. - o charakterze międzynarodowym, krajowym i ogólnomiejskim, funkcji mieszkaniowej wraz z niezbędnymi inwestycjami celu publicznego z zakresu infrastruktury społecznej. Dopuszcza się ponadto lokalizowanie innych funkcji nie kolidujących z funkcjami preferowanymi.

W Urzędzie Miasta st. Warszawy toczą się postępowania o wydanie decyzji o warunkach zabudowy, dotyczących obiektów biurowo-usługowo-apartamentowych. Postępowania te nie zostały jeszcze zakończone.

Przetarg odbędzie się 30 września br. o godz. 900 w siedzibie Oddziału Regionalnego w Warszawie przy ul. Olszewskiej 14/20 w Warszawie (pok. nr 02).

Szczegółowe informacje: Wojskowa Agencja Mieszkaniowa Oddział Regionalny w Warszawie, tel. 022 565-25-15.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu