Wolimy Sikorskiego od Komorowskiego

PAP
opublikowano: 19-02-2010, 21:11

Gdyby w prawyborach w PO mogli głosować wszyscy Polacy, więcej głosów otrzymałby Radosław Sikorski - wynika z sondażu TNS OBOP dla programu "Forum" w TVP Info. Szef MSZ otrzymałby 37 proc. głosów, zaś jego rywal marszałek Sejmu Bronisław Komorowski - 28 proc.

35 proc. badanych nie poparło żadnego z dwóch potencjalnych kandydatów PO na prezydenta.

Uczestników badania spytano też, jak oceniają pomysł wewnętrznych prawyborów w PO. Najczęściej wskazywano odpowiedzi, że jest to próba odwrócenia uwagi od problemów PO (takie zdanie miało 24 proc. badanych). Taki sam odsetek uczestników sondażu uważa, że prawybory w Platformie to polityczne show. Dla 23 proc. pytanych sposób, w jaki PO wyłania kandydata na prezydenta, to skutek braku zdecydowanego lidera poza Donaldem Tuskiem.

W dalszej kolejności badani wskazywali odpowiedź, że jest to próba wyłonienia najlepszego kandydata (19 proc.) oraz że jest to dowód na demokratyczne standardy w PO (10 proc.). Zdania nie miało 17 proc. pytanych.

Odpowiedzi nie sumują się do 100 proc., ponieważ można było wskazać więcej niż jedną odpowiedź.

TNS OBOP przeprowadziło sondaż metodą telefoniczną w środę i czwartek, 17 i 18 lutego, na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1000 dorosłych osób

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane