Wolontariusze kwestują na rzecz WOŚP

opublikowano: 14-01-2007, 12:18

Od rana w niedzielę wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kwestują na ulicach polskich miast.

Od rana w niedzielę wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kwestują na ulicach polskich miast. Zaopatrzeni w specjalne zapieczętowane puszki i identyfikatory, w tym roku zbierają pieniądze m.in. na sprzęt ratujący życie dzieci poszkodowanych w wypadkach.

Wolontariuszy WOŚP można spotkać w Warszawie w pobliżu większości kościołów, a także na Placu Zamkowym i na uliczkach Starego Miasta.

Jedna z kwestujących, spotkana w okolicach stołecznego kościoła św. Anny, Dorota Niebrzydowska, powiedziała PAP, że w kweście na rzecz WOŚP uczestniczy już po raz czwarty. Jak zaznaczyła, do akcji wciągnęła ją córka.

"Na mieście pojawiłam się o godzinie szóstej rano i zamierzam kwestować aż do godziny osiemnastej wieczorem, czyli momentu, kiedy wszystkie puszki mają zostać oddane do sztabów akcji" - dodała Niebrzydowska. Inni wolontariusze także podkreślali, iż zamierzają nawet zrezygnować z posiłku w ciągu dnia, aby uzbierać jak najwięcej pieniędzy.

Kwestujący ze względów bezpieczeństwa poruszają się po ulicach w kilkuosobowych grupach. Jednak jak powiedział PAP oficer dyżurny warszawskiej policji, "nad bezpieczeństwem wolontariuszy WOŚP będzie czuwało do godzin popołudniowych ponad 500. stołecznych policjantów". Na razie nie odnotowano żadnych incydentów.

Do udziału w tegorocznym już XV Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zgłosiło się ok. 1,5 tys. sztabów z całej Polski oraz 32 z zagranicy (m.in. z USA, Kanady, Wielkiej Brytanii, Meksyku oraz Iraku - baza polskich wojsk w Diwanii). Pieniądze zbierać będzie ponad 120 tys. wolontariuszy. W sumie w ciągu czternastu dotychczasowych finałów WOŚP zebrała ponad 70 mln dolarów. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane