Woo: nie ruszałbym rynków wschodzących nawet trzymetrowym kijem

opublikowano: 11-12-2018, 09:23

David Woo, strateg Bank of America ma największe od 2008 roku obawy dotyczące zmienności na globalnych rynkach, szczególnie wschodzących.

Woo uważa, że przejęcie Izby Reprezentantów przez Demokratów osłabi pozycję Donalda Trumpa w sprawie handlu. To zmniejsza prawdopodobieństwo osiągnięcia porozumienia z Chinami i pobudzi walkę w sprawie maksymalnego zadłużenia USA.

- Będziemy mieli 1 bln USD deficytu budżetowego, wielką walkę o poziom zadłużenie, impas i spowolnienie gospodarki w tym samym czasie – powiedział Woo. – To mocno mnie denerwuje – dodał.

Przypomniał, że w 2011 roku gotowość polityków do stawiania sprawy na krawędzi spowodowała zagrożenie niewypłacalności USA i miała kulminację w utracie przez kraj ratingu AAA.

- W tamtym roku widzieliśmy większą zmienność niż mogliśmy pamiętać. Myślę, że 2019 rok może okazać się jeszcze gorszy. Jedyna rzecz, co do której jestem pewny, to że zmienność będzie wysoka w przyszłym roku – powiedział Woo.

Na akcjach z gospodarek wschodzących jest w tym roku rynek niedźwiedzia z powodu eskalacji napięć handlowych między USA i Chinami i ucieczki inwestorów od ryzykownych aktywów.

- Rynek zaczyna sobie zdawać sprawę, że te problemy nie znikną w najbliższym czasie. Chcecie kupować na rynkach wschodzących? Nie ruszyłbym rynków wschodzących nawet trzymetrowym kijem dopóki nie dojdzie do rozwiązania sporu USA z Chinami – powiedział Woo.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu