Wood&Co.: trudny miesiąc dla rynku

KZ, GPWInfostrefa
opublikowano: 02-11-2011, 12:25

Analitycy Wood, w raporcie z 2 listopada, prognozują, że listopad może być trudny dla polskiego rynku akcji. Zwracają uwagę na trudną sytuację na rynkach światowych, brak napływu środków do funduszy i prawdopodobne zacieśnienie polityki fiskalnej.

"Oceniamy, że trudna sytuacja na świecie (wczoraj VIX na sesji w USA sięgnął 35 proc.), efekt drenażu w funduszach zarówno na rynku krajowym i rynkach światowych i prawdopodobieństwo, że w grudniowym expose premier Tusk zapowie zacieśnienie polityki fiskalnej mogą oznaczać wyczerpującą walkę w listopadzie" - napisano w raporcie Wood.

Analitycy ocenili, że nawet jeśli publikowane przez spółki wyniki za trzeci kwartał będą przyzwoite, rynkowe prognozy EPS spółek nie będą w najbliższym czasie podnoszone ze względu na niepokój o sytuację w Europie.

"Oceniamy, że rynki akcji będą pod presją z powodu kryzysu strefy euro, a polski rynek nie będzie tu wyjątkiem. W naszej opinii WIG 20 spadnie w listopadzie, dlatego nasze podejście jest defensywne" - napisano.

Wood zaleca przeważanie akcji spółek z sektora telekomunikacyjnego, energetycznego i dóbr konsumpcyjnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ, GPWInfostrefa

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu