Wood: to Fed jest odpowiedzialny za upadek SVB i Signature

opublikowano: 16-03-2023, 08:33
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Cathie Wood, znana amerykańska inwestorka działająca w branży nowych technologii uważa, że za niedawny upadek Silicon Valley Bank i Signature Bank odpowiedziany jest bank centralny USA, informuje Bloomberg.

- Moim zdaniem to polityka Fed jest głównym winnym. Z powodu wyschnięcia finansowana z VC i wysokich rentowności oferowanych przez fundusze rynku pieniężnego depozyty odpłynęły z amerykańskiego systemu bankowego – oświadczyła szefowa funduszu Ark Investment.

Cathie Wood, fot. Bloomberg
Cathie Wood, fot. Bloomberg

Pod koniec ubiegłego tygodnia regulator zamknął Silicon Valley Bank, zajmujący się głównie obsługą startupów, innowacyjnych spółek funduszy venture capital z Doliny Krzemowej. Spowodował to run deponentów banku wywołany doniesieniami, że poszukuje on nowego kapitału z powodu straty na portfelu obligacji skarbowych, do której przyczynił się szybki wzrost stóp procentowych w USA w reakcji na największą od dekad inflację. W niedzielę regulator zamknął także Signature Bank.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane