Woody Allen pozwał Amazon

opublikowano: 07-02-2019, 18:47

Słynny amerykański reżyser Woody Allen pozwał giganta e-commerce Amazon.com. Zarzucił mu bezpodstawne wycofanie się z umów.

Pozew trafił w czwartek do sądu w Nowym Jorku. Allen zarzuca w nim Amazon zakończenie bez powodu umowy z reżyserem „na sfinansowanie i dystrybucję jego przyszłych filmów, a także bycie >domem< w pozostałej części jego kariery”.

Zobacz więcej

Woody Allen

Bloomberg

W sierpniu ubiegłego roku media informowały, że w Amazon zrezygnował z nakręcenia kolejnego filmu Allena „A Rainy Day in New York". 

W pozwie wskazano, że Amazon próbował tłumaczyć swoje działania oskarżeniami kierowanymi pod adresem Allena, dotyczącymi molestowania seksualnego. Prawnicy reżysera wskazują, że te „bezpodstawne oskarżenia” zgłaszane są od 25 lat i Amazon nie mógł o nich nie wiedzieć przed podpisaniem czterech umów z Allenem. Według The Wall Street Journal, roszczenia reżysera sięgają 68 mln USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy