Woody Allen pozwał Amazon

opublikowano: 07-02-2019, 18:47

Słynny amerykański reżyser Woody Allen pozwał giganta e-commerce Amazon.com. Zarzucił mu bezpodstawne wycofanie się z umów.

Pozew trafił w czwartek do sądu w Nowym Jorku. Allen zarzuca w nim Amazon zakończenie bez powodu umowy z reżyserem „na sfinansowanie i dystrybucję jego przyszłych filmów, a także bycie >domem< w pozostałej części jego kariery”.

Zobacz więcej

Woody Allen

Bloomberg

W sierpniu ubiegłego roku media informowały, że w Amazon zrezygnował z nakręcenia kolejnego filmu Allena „A Rainy Day in New York". 

W pozwie wskazano, że Amazon próbował tłumaczyć swoje działania oskarżeniami kierowanymi pod adresem Allena, dotyczącymi molestowania seksualnego. Prawnicy reżysera wskazują, że te „bezpodstawne oskarżenia” zgłaszane są od 25 lat i Amazon nie mógł o nich nie wiedzieć przed podpisaniem czterech umów z Allenem. Według The Wall Street Journal, roszczenia reżysera sięgają 68 mln USD.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy