Work Service: jest żądanie wcześniejszego wykupu obligacji

opublikowano: 29-11-2018, 10:18

Do Work Service napłynęły żądania wcześniejszego wykup 6 tys. obligacji serii Y o łącznej wartości nominalnej 6 mln zł. Po południu w czwartek spółka podała, że spłynęły kolejne, opiewające na 2,1 mln zł.

Obligatariusze żądanie opierają na przypadku naruszenia, określonego w warunkach emisji obligacji, jakim są kłopoty finansowe spółki.

Maciej Witucki, prezes Work Service
Zobacz więcej

Maciej Witucki, prezes Work Service Fot. ARC

Zarząd Work Service'u prowadzi negocjacje z wierzycielami, które mają doprowadzić do zmiany zasad spłaty zadłużenia.

"Emitent kontynuuje negocjacje z kluczowymi obligatariuszami serii T, W, Y, o których informował w raporcie nr 69/2018 celem tych negocjacji jest zapewnienie całkowitej restrukturyzacji lub refinansowania obligacji. Do czasu zakończenia tych negocjacji, emitent zobowiązał się do nie spłacania żadnych obligatariuszy celem równego traktowania wierzycieli. W związku z tym emitent złoży zaproszenie do przystąpienia do tych rozmów i proponowanych warunków restrukturyzacji wszystkim obligatariuszom, którzy złoża zadanie wcześniejszego wykupu lub których obligacje nie zostaną wykupione w terminie. Emitent spodziewa się, że powyższe rozmowy zakończą się w terminie do 14 grudnia 2018 roku" - podała spółka.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu