Work Service liczy na przejęcia w Niemczech i na Węgrzech na przełomie roku

ISBnews
06-12-2013, 09:18

Work Service chce na przełomie roku sfinalizować negocjowane przejęcia w Niemczech i na Węgrzech, poinformował prezes spółki Tomasz Hanczarek. Ocenia on, że jest szansa na osiągnięcie 2 mld zł przychodów w przyszłym roku.

"Zarząd robi wszystko, aby jeszcze w tym roku albo w pierwszych tygodniach 2014 dopiąć negocjowane przejęcia w Niemczech i na Węgrzech" - powiedział Hanczarek, cytowany przez "Parkiet".

W jego ocenie, w przyszłym roku jest szansa aby przychody grupy zbliżyły się do 2 mld zł.

"Cały czas prowadzimy badania rynków, nawiązujemy kontakty z firmami, sprawdzamy potencjalnych kandydatów" - zaznaczył prezes Work Service.

Spółka przygląda się Rumunii. To jedyny duży rynek w regionie, gdzie spółka nie jest jeszcze obecna ze swą główną usługą - pracą tymczasową.

W połowie października Work Service podawał, że prowadzi negocjacje w sprawie nabycia udziałów w spółkach z siedzibami na Węgrzech i w Niemczech, za odpowiednio 45 mln zł (75% udziałów) i 35 mln zł (51% udziałów).

Pod koniec listopada Work Service zawarł przedwstępną warunkową umowę nabycia 282 udziałów w spółce Work Express, stanowiących 80,11% kapitału za szacunkowo 34,34 mln zł.

Work Service S.A. jest największą spółką sektora usług personalnych w Polsce i liderem w regionie CEE z udziałem w rynku na poziomie 15,4%. Przyłączona ostatnio do grupy spółka IT Kontrakt specjalizuje się w leasingu informatyków i programistów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBnews

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Work Service liczy na przejęcia w Niemczech i na Węgrzech na przełomie roku