Work Service negocjuje akwizycje na Węgrzech i w Niemczech za 80 mln zł

ISBnews
18-10-2013, 11:48

Work Service prowadzi negocjacje w sprawie nabycia udziałów w spółkach z siedzibami na Węgrzech i w Niemczech, za odpowiednio 45 mln zł (75% udziałów) i 35 mln zł (51% udziałów), podała spółka w komunikacie.

W obu przypadkach możliwe jest przejęcie pozostałych udziałów w dalszej perspektywie. Work Servive podał również, że w Niemczech możliwe jest nabycie udziałów drugiej spółki należącej do tego samego podmiotu.

"Zarząd Work Service S.A. informuje o prowadzonych przez spółkę negocjacjach dotyczących nabycia udziałów w spółce z siedzibą na Węgrzech. Przedmiotem prowadzonych negocjacji jest nabycie przez emitenta 75% udziałów z możliwością nabycia pozostałych 25% w dalszej perspektywie czasowej. Dokonanie przedmiotowej transakcji jest uzależnione od wynegocjowania przez strony satysfakcjonujących warunków dokonania transakcji. Spółka planuje przejęcie 75% udziałów za kwotę w granicach 45 mln zł" - czytamy w pierwszym komunikacie.

Pierwsza część płatności będzie w granicach 15 mln zł, a wielkość kolejnej transzy będzie uzależniona od wyników osiąganych przez nabywaną spółkę w kolejnych latach. Obecne przychody spółki węgierskiej są na poziomie równowartości blisko 147 mln zł rocznie i 8,2 mln zł zysku EBITDA, podano również.

"Spółka spodziewa się pozytywnego efektu synergii po nabyciu udziałów w spółce węgierskiej, w tym rozszerzenia spektrum kanałów dystrybucji produktów na drugi największy rynek usług personalnych w Europie Środkowo-Wschodniej, możliwość obsługi większych, międzynarodowych klientów, wykorzystania doświadczenia Work Service w outsourcingu usług i rekrutacjach do poszerzenia portfela usług oferowanych klientom węgierskim, rozszerzenie bazy pracowników, co jest kluczowe dla rozwoju usług transgranicznej wymiany pracowników, polepszenia wykorzystania kapitału obrotowego oraz dywersyfikację geograficzną" - czytamy dalej w komunikacie poświęcony węgierskiej spółce.

Ponadto Work Service poinformował o prowadzonych negocjacji dotyczących nabycia udziałów w spółce niemieckiej lub dwóch spółkach niemieckich należących do tego samego podmiotu. Przedmiotem prowadzonych negocjacji jest nabycie minimum 51% udziałów w spółce niemieckiej z ewentualną możliwością nabycia pozostałych 49% w dalszej perspektywie czasowej.

"Dokonanie przedmiotowej transakcji jest uzależnione od wynegocjowania przez strony satysfakcjonujących warunków dokonania transakcji. Spółka planuje przejęcie 51% udziałów za kwotę w granicach 35 mln zł. Przychody spółki niemieckiej są na poziomie równowartości 204.000.000 zł rocznie i 9.600.000 zysku EBITDA" - czytamy w drugim komunikacie.

Spółka spodziewa się pozytywnego efektu synergii po nabyciu udziałów w spółce niemieckiej, w tym rozszerzenia spektrum kanałów dystrybucji produktów na największym rynku usług personalnych w Europie, możliwość obsługi większych, międzynarodowych klientów, wzrostu marży w całej grupie (rynek niemiecki oferuje minimum 20% wyższe marże w usługach pracy tymczasowej niż Polsce), wejścia w rynek na którym występuję największe zapotrzebowanie na pracowników z Europy Środkowo-Wschodniej, polepszenia wykorzystania kapitału obrotowego oraz dywersyfikację geograficzną, podano również.

Work Service S.A. jest największą spółką sektora usług personalnych w Polsce i liderem w regionie CEE z udziałem w rynku na poziomie 15,4%. Przyłączona ostatnio do grupy spółka IT Kontrakt specjalizuje się w leasingu informatyków i programistów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBnews

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Handel / Work Service negocjuje akwizycje na Węgrzech i w Niemczech za 80 mln zł