Work Service odmraża IPO

MZAT
opublikowano: 15-02-2012, 00:00

Pierwsza spółka zsektora HR liczy nawet na 120 mln zł z GPW.

Choć za oknami mróz, na GPW robi się coraz cieplej. W ubiegłym tygodniu do planów oferty publicznej i giełdowego debiutu powróciła prowadząca porównywarkę cenową Grupa Nokaut, która chce zebrać około 35 mln zł. Teraz przyszedł czas na zajmujący się poszukiwaniem i rekrutacją pracowników Work Service.

— Jesteśmy największą firmą na rosnącym o 20 proc. rocznie polskim rynku usług personalnych. Będziemy pierwszą spółką z sektora HR, która pojawi się na GPW — mówi Dariusz Rochman, wiceprezes Work Service.

W grudniu, gdy spółka po raz pierwszy przymierzała się do IPO, cenę maksymalną ustalono na 6 zł. Oferta nie doszła jednak do skutku — tłumaczono to „niestabilną sytuacją na giełdach światowych, a w konsekwencji na GPW”. W ofercie jest 20 mln akcji — z czego trzy czwarte ma trafić do inwestorów instytucjonalnych.

— W ostatnich miesiącach obserwujemy pozytywne sygnały płynące od inwestorów instytucjonalnych. W stosunku do końcówki 2011 r. na rynku widoczne jest ożywienie, które może przełożyć się na wyższą aktywność kupujących, a tym samym na cenę akcji. W marcu powinniśmy spodziewać się dalszej poprawy sytuacji, dlatego też zdecydowaliśmy się na realizację oferty publicznej w przyszłym miesiącu — mówi Tomasz Hanczarek, prezes Work Service.

Spółka ma podać ostateczną cenę akcji 7 marca. Zapisy zaczną się dzień później i potrwają do 12 marca (lub 15, jeśli spółka zdecyduje się na przeprowadzenie zapisów dodatkowych). Work Service chwali się, że co roku dzięki niemu zatrudnianych jest 150 tys. osób. Spółka w grudniu spodziewała się, że zamknie 2011 r. z przychodami ze sprzedaży sięgającymi 630 mln zł, przy 23 mln zł zysku netto. Poza Polską działa w 5 krajach Europy Środkowo- -Wschodniej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MZAT

Polecane