Wózek Stephena Hawkinga wystawiony na sprzedaż

opublikowano: 22-10-2018, 13:58

Wózek, którymi jeździł Stephen Hawking, a także inne pamiątki po słynnym fizyku, będą wystawione na aukcji internetowej organizowanej przez Christie's.

Do kupienia będą 22 pamiątki po Hawkingu, m.in. jego doktorat o początkach Wszechświata, scenariusz z odcinka serialu „Simpsonowie” z jego udziałem, czy samobieżny wózek, którymi poruszał się z powodu choroby stwardnienia zanikowego bocznego.

Hawking zmarł w marcu tego roku w wieku 76 lat. Międzynarodową sławę zdobył po wydaniu w 1988 roku książki „Krótka historia czasu”, która stała się światowym bestsellerem. Na aukcji będzie można kupić wyjątkowy egzemplarz z odciskiem kciuka autora. Szacowana wartość to 2250-3870 USD. Wózek, którym Hawking poruszał się od późnych lat 80. do połowy 90. XX wieku wyceniono na 12,6-18,9 tys. USD. Najwyższą szacunkową cenę ma jednak doktorat Hawkinga, którego tematem jest idea rozszerzającego się Wszechświata. Christie's wycenia go na ponad 126 tys. USD.

Sprzedaż pamiątek po Hawkingu odbędzie się w ramach  aukcji zatytułowanej „Na ramionach gigantów: Newton, Darwin, Einstein, Hawking”, która odbędzie się od 31 października do 8 listopada.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu