Woźniak: 6-7 mld FDI w 2005 r., w 2006 roku wzrosną do ok. 10 mld USD

Internet Securities
opublikowano: 19-01-2006, 11:40

Napływ bezpośrednich inwestycji zagranicznych do Polski w 2005 roku wyniósł, według niepełnych danych, ok. 6-7 mld USD, natomiast w 2006 roku wzrośnie do ok. 10 mld USD, szacuje minister gospodarki Piotr Woźniak.

Napływ bezpośrednich inwestycji zagranicznych do Polski w 2005 roku wyniósł, według niepełnych danych, ok. 6-7 mld USD, natomiast w 2006 roku wzrośnie do ok. 10 mld USD, szacuje minister gospodarki Piotr Woźniak.

„Według tego, co już policzyliśmy, bo statystyki jeszcze nie są w pełni dostępne, to jest między 6 a 7 mld USD zeszłorocznych inwestycji. W tym roku chcemy mieć ok. 10 mld USD, konkretnych planów nie podam, dlatego że nie chcemy ujawniać inwestorów” – powiedział Woźniak w czwartkowym wywiadzie dla radia PiN.

Minister powiedział, że po fali inwestycji firm azjatyckich, w tym głównie z Korei, w ub. roku, w tym roku należy oczekiwać wzrostu inwestycji z Ameryki.

Jego zdaniem, kryzys polityczny w Polsce i perspektywa wcześniejszych wyborów nie zniechęci inwestorów.

„Nie sądzę, dlatego że tu mamy wyraźny rozjazd między niepewnością polityczną a biznesem. Wygląda na to, że ‘business as usual’, jak to mówią: wszystko dzieje się po swojemu” – powiedział minister.

W 2004 roku BIZ wyniosły 7,86 mld USD. (ISB)

tom/maza

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane