Woźniak: koniunktura sprzyja napływowi inwestycji zagranicznych

(Marek Druś)
21-11-2006, 16:11

Bezpośrednie inwestycje zagraniczne w Polsce wyniosły do tej pory 75 mld EUR, powiedział minister gospodarki Piotr Woźniak.

Zdaniem ministra gospodarki Piotra Woźniaka obecna koniunktura gospodarcza sprzyja napływowi inwestycji zagranicznych do Polski.

Jak poinformował minister we wtorek podczas odbywającej się w Warszawie konferencji pt. "Czy Polska jest nadal atrakcyjna dla inwestorów", z szacunków Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ) wynika, że bezpośrednie inwestycje zagraniczne w Polsce wyniosły do tej pory 75 mld euro. Z tej sumy niecałe 8 mld euro zainwestowane zostało w 2005 r, a kolejne 5 mld euro do połowy tego roku.

Woźniak poinformował także, że resort gospodarki przewiduje tegoroczny wzrost PKB na poziomie 5,2-5,3 proc. Jak ocenił, to "bardzo dobra stopa wzrostu wobec ubiegłorocznej dynamiki PKB rzędu 3 proc." Minister dodał, że także polski eksport wzrasta w "tempie, którego nikt nie prognozował". Jak powiedział, w pierwszych dziesięciu miesiącach tego roku stopa wzrostu eksportu przekroczyła już 20 proc. Dla porównania, w ub.r. dynamika eksportu utrzymywała się na poziomie 15-19 proc.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Woźniak: koniunktura sprzyja napływowi inwestycji zagranicznych