Woźniak: Kryzys jest okazją do realizacji planów resortu gospodarki

PAP
24-01-2009, 16:17

W opinii byłego ministra gospodarki Piotra Woźniaka, obecny kryzys umożliwi realizację pomysłów resortu gospodarki.

W piątek resort upublicznił projekt działań antykryzysowych dla gospodarki. Zakłada on m.in. możliwość okresowego ograniczenia czasu pracy oraz proporcjonalnego obniżenia wynagrodzenia, a także obniżenie akcyzy na energię dla wysoko energochłonnych odbiorców.

"Zanosi się na to, że minister gospodarki zajął się poważnie dokończeniem projektów i postulatów rozwojowych, które wcześniej, z różnych względów, nie udało się przeprowadzić" - powiedział w sobotniej rozmowie z PAP Woźniak.

Zdaniem Woźniaka, w obecnej sytuacji potrzebne jest uruchomienie akcji kredytowych dla przedsiębiorstw.

"Trzeba rozruszać i uruchomić gwarancje rządowe na różnego typu działalność. Wszędzie tam, gdzie możemy w racjonalny sposób minimalnym nakładem ze strony podatników pobudzić akcje kredytowe dla firm, to należy to zrobić. Wydaje się, że najtańszym instrumentem są gwarancje państwowe. I wszystko co idzie w tym kierunku należy popierać" - powiedział. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Woźniak: Kryzys jest okazją do realizacji planów resortu gospodarki