Woźniak: MSP powinien wyrzec się prerogatyw odnośnie spółek energetycznych

28-02-2007, 15:39

Resort gospodarki proponuje, by na czas realizacji rządowego programu dla elektroenergetyki, ministerstwo skarbu "wyrzekło się swoich prerogatyw" nad spółkami branży - powiedział szef resortu gospodarki, Piotr Woźniak.

Podczas środowej konferencji prasowej Woźniak zapewnił, że nie ma konfliktu między nim a ministrem skarbu Wojciechem Jasińskim w sprawie podporządkowania elektroenergetyki, jest jedynie merytoryczny, "w dobrej wierze toczony spór".

"Ze względu na tempo prac nad programem dla elektroenergetyki proponujemy, by ministerstwo skarbu na czas realizacji tego programu wyrzekło się swoich prerogatyw wobec poważnych spółek sektora" - powiedział minister.

Jego zdaniem, niezależnie od tego, w jakim tempie będą posuwać się prace nad programem dla elektroenergetyki, są spółki branży, które powinny być podporządkowane resortowi gospodarki - dlatego, że z mocy obowiązującego prawa i tzw. dobrej praktyki, nigdy nie będą prywatyzowane.

Minister powiedział, że chodzi o Operatora Systemu Przesyłowego (PSE Operator), który od strony właścicielskiej powinien być nadzorowany przez resort gospodarki. Jego zdaniem resort powinien nadzorować również PERN i operatorów przesyłu gazu.

Minister skarbu Wojciech Jasiński powiedział we wtorek, że według niego elektroenergetyka "nie przejdzie" do ministerstwa gospodarki.

W ub. tygodniu premier Jarosław Kaczyński spotkał się z ministrem gospodarki i ministrem skarbu. Jak przyznał J.Kaczyński, rozmowa dotyczyła spraw związanych z elektroenergetyką.

Wcześniej media donosiły, że między ministerstwami istnieje konflikt w sprawie przejęcia przez resort gospodarki pełnej odpowiedzialności za przekształcenia w elektroenergetyce, na co ministerstwo skarbu nie wyraża zgody.
DI, PAP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Woźniak: MSP powinien wyrzec się prerogatyw odnośnie spółek energetycznych