Woźniak: poprawiła się sytuacja dotycząca przesyłu gazu przez Ukrainę

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 02-01-2006, 15:25

Sytuacja dotycząca przesyłu rosyjskiego gazu przez Ukrainę do Polski poprawiła się od niedzieli. Na przejściu w Drozdowiczach jest trochę lepsze ciśnienie gazu - poinformował na poniedziałkowej konferencji minister gospodarki Piotr Woźniak.

Sytuacja dotycząca przesyłu rosyjskiego gazu przez Ukrainę do Polski poprawiła się od niedzieli. Na przejściu w Drozdowiczach jest trochę lepsze ciśnienie gazu - poinformował na poniedziałkowej konferencji minister gospodarki Piotr Woźniak.

     Według niego, w niedzielę przesył gazu w Drozdowiczach był o 50 proc. mniejszy od zwykłego poziomu. Natomiast w poniedziałek był o blisko 33-35 proc. mniejszy niż zwykle. Woźniak zapowiedział, że ograniczenie dostaw dla jedynego zakładu dotkniętego ograniczeniem (Zakłady Azotowe Puławy - PAP) zostanie w ciągu kilku godzin "rozluźnione".

    "Nie jesteśmy w stanie powiedzieć, jak długo będą trwały ograniczenia w Drozdowiczach, bo nie jesteśmy zawiadamiani przez nikogo" - powiedział minister. "Sytuacja jest ustabilizowana, nie ma zagrożenia ograniczeń dla gospodarstw domowych" - dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane