Wpadka włoskiego episkopatu w notatce po wyborze papieża

AD, Corriere della sera
opublikowano: 14-03-2013, 09:20

Włoskie media odnotowują wpadkę Konferencji Episkopatu Włoch, jaka miała miejsce tuż po obwieszczeniu "Habemus Papam" z watykańskiego balkonu. W mailu wysłanym do różnych odbiorców gratulowano wyboru... kardynałowi Scola.

Mail zawierał oficjalne oświadczenie włoskiego Episkopatu gratulujące wyboru nowemu papieżowi, prawdopodobnie przygotowane wcześniej. Jednak pośpiech, w jakim go wysyłano ujawnił, że biskupi Italii byli mocno przekonani, że następcą św. Piotra zostanie kardynał Scola z Mediolanu: zostawili w tytule maila jego nazwisko.

Strona tytułowa dziennika
Strona tytułowa dziennika "Corriere della sera" (FOT. www.corriere.it)
None
None

W efekcie do odbiorców oświadczenia dotarła wiadomość zatytułowana "Notatka po wyborze kard. Scoli na następcę św. Piotra" wraz z gratulacjami dla kardynała z Mediolanu. Jednak w samej treści oświadczenia był już prawidłowo wymieniony kardynał Bergoglio z Agrentyny.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AD, Corriere della sera

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane