WPKiW szuka dzierżawcy dla wesołego miasteczka

Małgorzata Zdunek
opublikowano: 07-01-2003, 00:00

Chorzów. Jeszcze w tym miesiącu ma zostać ogłoszony przetarg na nowego dzierżawcę wesołego miasteczka, leżącego na terenie Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie.

— Dopuszczamy wstępnie dwie możliwości dzierżawy. Zostanie ono oddane w ręce jednego dzierżawcy lub — według drugiego wariantu — dzierżawione będą poszczególne urządzenia. Obecnie pracujemy nad szczegółowymi warunkami przetargu — zastrzega Piotr Bukartyk z WPKiW w Chorzowie.

Poszukiwanie nowego dzierżawcy wiąże się z decyzją Sądu Okręgowego w Katowicach, który rozstrzygnął sprawę o zapłatę należności przez spółkę MPP Investment, dotychczasowego dzierżawcę wesołego miasteczka, na korzyść WPKiW. Firma nie wywiązała się z umowy i, decyzją sądu, zobowiązana jest przelać na konta WPKiW 2,7 mln zł. Kwota ta obejmuje m.in. zaległości za wystawione faktury z tytułu czynszu dzierżawnego, karę umowną oraz opłatę za bezumowne korzystanie z terenu. Wyrok nie jest prawomocny.

WPKiW rozwiązał umowę dzierżawy z firmą MPP Investment już w lipcu 2002 r. Według umowy, MPP Investment miał wydać na rozwój miasteczka łącznie 35 mln zł i zakupić 15 nowych urządzeń rozrywkowych. Firma miała płacić opłatę dzierżawną, wysokości 1,2 mln zł rocznie. Zobowiązała się również do stałego sponsoringu ZOO.

Chorzowskie wesołe miasteczko powstało w 1959 r. i zajmuje powierzchnię 25 ha. Jest obecnie największym tego typu obiektem w kraju.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Zdunek

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / WPKiW szuka dzierżawcy dla wesołego miasteczka