Wraca 7-proc. VAT na mieszkania

Konrad Buczek
15-12-2003, 00:00

Okazuje się, że sprawa 7-proc. VAT na budownictwo społeczne nie jest jeszcze stracona. Przypomnijmy, że w środę sejmowa Komisja Finansów Publicznych odrzuciła proponowaną przez opozycję definicję budownictwa społecznego. Pozwoliłaby ona na szerokie stosowanie preferencyjnej stawki VAT zarówno na usługi, jak i na materiały oraz tereny budowlane. Tymczasem takie propozycje popierają organizacje przedsiębiorców i dopuszcza je VI dyrektywa o VAT.

Okazuje się, że kwestia sprecyzowania definicji powróci na posiedzeniu komisji jeszcze w tym tygodniu, zaś we wtorek sprawa będzie dyskutowana na sejmowej Komisji Infrastruktury. Na wszelki wypadek zebrano już podpisy posłów (w tym podobno kilku koalicyjnych) pod poprawką — wnioskiem mniejszości, którym zajmie się Sejm przy głosowaniu nad całą ustawą o VAT.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Konrad Buczek

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wraca 7-proc. VAT na mieszkania