Wraca życie do Expandera

ET
opublikowano: 25-06-2010, 00:00

Broker znowu zatrudnia i rozwija nowe linie biznesowe. Będzie bardziej mobilny i wszechstronny.

Broker znowu zatrudnia i rozwija nowe linie biznesowe. Będzie bardziej mobilny i wszechstronny.

Exander, najstarszy na rynku broker kredytowy, bardzo ciężko odczuł kryzys w 2009 r. W przeciwieństwie do konkurenta — Open Finance — nie miał za sobą grupy bankowej Getin, która w czasach, gdy inne banki mocno ograniczyły sprzedaż kredytów, podsyłała pośrednikowi kredyty. Natomiast koszty miał bardzo podobne: rozbudowaną sieć i liczną załogę. Przy dramatycznym spadku przychodów trzeba było ciąć koszty. Expander zamykał oddziały i zwalniał ludzi. Teraz, zgodnie z tezą Lejzorka Rojtszwańca, znowu zatrudnia.

— Od początku roku przyjęliśmy do pracy 60 osób. Obecnie mamy około 200 doradców. Na koniec roku będzie ich 250 — mówi Adam Parfiniewicz, prezes Expandera.

A będzie ich jeszcze więcej. Pośrednik dywersyfikuje działalność. Obecnie ma dwie linie biznesowe, z których jedna jest bardzo rachityczna. To Expander Prestige, marka wymyślona kiedyś pod obsługę zamożnych klientów. Do dzisiaj powstała tylko jedna placówka. I tak na razie zostanie.

Prezes zapowiada, że "prestiżem" zajmie się w przyszłym roku. W tym koncentruje się na nowej linii biznesowej: Expander Private. Pod tą nazwą pośrednik będzie oferował usługi doradztwa finansowego z zakresu ubezpieczeń i produktów inwestycyjnych. Zajmie się tym 150 osób. Mają to być doradcy mobilni ulokowani w biurach, a nie w oddziałach brokera. Koncept jest trochę podobny jak w przypadku AWD, pośrednika finansowego (skąd Expander ściągnął kilka osób), którego model biznesowy opiera na bezpośrednim kontakcie z klientem, u niego w domu.

Mobilni doradcy z Private będą też sprzedawać kredyty hipoteczne, ale pozostaną one domeną sieci naziemnej Expander Advisory.

— W tym roku chcemy zwiększyć sprzedaż kredytów o około 30 proc. — mówi Adam Parfiniewicz.

Po I kwartale tego roku Expander zajmował trzecie miejsce wśród pośredników po Open Finance i DK Notus.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ET

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy